Kryta Pływalnia "Neptun" w Ożarowie

OTYLIADA 2018 na Neptunie

20 marca 2018

W sobotę 10 marca 2018 r. na Krytej Pływalni „Neptun” w Ożarowie podobnie jak na 40 innych pływalniach w całej Polsce odbył się V Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki OTYLIADA 2018. Oficjalnego otwarcia zawodów w Ożarowie dokonał Kierownik Krytej Pływalni „Neptun” Zbigniew Mistrzyk życząc zawodnikom wytrwałości i dobrej zabawy.

Zawodnicy rozpoczęli pływanie o godz. 18:00, a zakończyli w niedzielę 12 marca o 6.00. W tegorocznych zawodach wzięło udział 37 pływaków, którzy łącznie przepłynęli dystans 218 km.

Zwycięzcą tegorocznej imprezy został Jakub Piwowarski pokonując dystans 20 km, na drugim miejscu uplasował się Marek Maziarz - 16km 300m, a miejsce trzecie ex aequo zajęli Krzysztof Kawalec i Artur Piwowarski z wynikiem 15 km. Najstarszym zawodnikiem był Marek Cichy, który zajął czwarte miejsce z wynikiem 12km 100m. Dla najmłodszych zawodników tegorocznych zmagań organizatorzy przygotowali sympatyczne i niepowtarzalne maskotki foczki Otylki - otrzymali je Dominik Zyga i Klara Zyga Każdy z uczestników Otyliady’2018 otrzymał certyfikat uczestnictwa i pamiątkowy mini-medal.

Zawody sędziowali nauczyciele z ZSO im. E. Szylki w Ożarowie Renata i Artur Kaczorowie wraz z uczniami tej szkoły, bezpieczeństwo medyczne zapewniała studentka ratownictwa medycznego Daria Wiśniewska a za bezpieczeństwo w wodzie odpowiadali ratownicy WOPR z naszej pływalni. Organizatorzy składają wszystkim serdeczne podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.